Facebook, Reklam Yerleşimlerini Kontrol Etmek İçin Yeni Marka Seçenekleri Sunuyor

facebook
Facebook

Facebook, Reklam Yerleşimlerini Kontrol Etmek İçin Yeni Marka Seçenekleri Sunuyor

Facebook, işletmelerin reklamlarının Facebook’un çeşitli reklam dağıtım ağlarında nerede göründüğünü daha iyi kontrol etmelerini sağlayacak yeni bir marka güvenlik araçları seti olduğunu duyurdu.

Büyük markaların YouTube’un reklamlarını aşırı uç içerik ve nefret dolu konuşmaların yanı sıra göründüğü endişesi üzerine çektikten sonra, YouTube’un milyonlarca dolar gelir kaybettikten sonra, marka yerleştirme sorunu 2017’de öne çıktı.

Facebook, son birkaç yıl içinde aynı durumdan kaçınmak için önlemler almak için çalışıyor ve bu yeni seçenekler bu kapasiteye katkıda bulunarak, reklam yerleştirme işleminde daha ayrıntılı kontrol ve özellikler sağladı.

Çeşitli önlemler arasında, Facebook ekliyor:

  • Markaların blok listeleri oluşturabileceği, teslimat raporları alabileceği ve hesap düzeyinde envanter filtreleri ayarlayabildiği (bir seferde bir kampanya uygulamak zorunda olmadıkça), İşletme Yöneticisi  Reklam Yöneticisi içindeki yeni ve özel bir bölüm.
  • Reklamverenlerin, raporu indirmeye gerek kalmadan hesap kimliği veya yayıncı tarafından arama yapmasını sağlayacak güncellenmiş dağıtım raporları. Facebook ayrıca teslimat raporlarına içerik düzeyinde bilgi eklemek istiyor.
  • Zefr’de marka güvenliği araçlarını iyileştirmeye yardımcı olan yeni bir marka güvenliği ortağı. Zefr, DoubleVerify, Integral Ad Science ve OpenSlate’e katılacak.
  • Yayıncı İzleyici Ağı ve Facebook’daki yayın içi reklamlar için Beyaz Listeler. Facebook ayrıca, reklamverenlere yayın içi video reklamlar için göründükleri içerik türlerini beyaz listeleme kapasitesini vermek istiyor.
  • Yeni önlemler, reklamverenlere, ilgili derneklerden uzak durmalarını sağlayarak, odak hedef kitlelerine yönelik hedefleme seçeneklerini geliştirmelerini sağlayacak ek bir güvence sağlayacaktır.

Facebook’un küresel pazarlama çözümleri başkan yardımcısı Carolyn Everson’a göre:

“Uzun vadeli hedef, işletmelerin ürünlerini satabilecekleri inanılmaz derecede sağlam bir ekosisteme sahip olmak, tüketicilerin onları satın alma ve ne elde ettiklerini bilme konusunda güvende olmaları ve bu uzun vadeli plan ve bunlar sadece Bu yol boyunca bir dizi adım. Oraya ulaşmak için yaptığımız çok şey var. ”

Facebook ayrıca, platformlarında zararlı içerik için sıfır toleranslı bir yaklaşıma sahip olmasına rağmen “bu sıfır oluşum anlamına gelmez” olduğunu da belirtiyor. Bazı içeriğin çatlaklardan geçebileceği göz önüne alındığında, bunun gibi ek önlemler, reklamverenlere reklam yerleşimlerini yönetmek için daha fazla seçenek sunacak ve aynı şekilde daha fazla farkındalık sağlayacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, Facebook bu cephedeki araçlarını son birkaç yıldır geliştiriyor – bu yılın başlarında, Facebook, reklamverenlerin reklam yerleşimlerine uygulamak istedikleri bir koruma düzeyi seçmelerini sağlayan yeni bir Envanter Filtresi ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz