Oppo Kendi İşlemcisini Üretecek

Oppo kendi işlemcisini üretecek. Çin merkezli akıllı telefon markası Oppo, kendi işlemcisini üretmek adına hazırlıklara başladı. Şirket yeni işlemci için patent başvurusunda bulundu.

Apple, Samsung ve Huawei gibi devlerin ardından Oppo, cep telefonlarında kullanılmak üzere mobil işlemciler de üretecek. Şirket, Avrupa Birliği Mülkiyet Ofisine başvurdu. CPU ile ilgili tek bilgi M1 ismidir.

Oppo kendi işlemcisini üretmeye hazırlanıyor

Oppo markası Türkiye’de de piyasada faaliyet gösteren ünlü bir şarkıcı adıyla geçtiğimiz günlerde televizyon reklamlarının Black Eyed Peas ile yayınlandığını duyurdu. Qualcomm’un Snapdragon modellerini mobil cihazlarda bugüne kadar kullanan markanın yaptığı uygulama, M1 adlı bir işlemci üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

İşlemcinin adı dışında diğer detayları bilinmemektedir. Ancak, son aylarda, marka MediaTek ve Unisoc gibi işlemci üreticilerinden bazı mühendisleri dahil etti. Bu arada, haberin kaynağı LetsGoDigital, yeni işlemcinin önümüzdeki Şubat ayında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen MWC 2020 Dünya Mobil Kongresi ile birlikte tanıtılacağı bilgisini iletiyor.

Görünüşe göre Oppo telefon üreticilerine kendi işlemcisi ile katılacak. Bu işlemcilerin amiral gemisi modelleri için mi yoksa daha fazlası için giriş seviyesi modelleri için mi kullanılacağı bilinmemektedir.

Şirketin 2020’de (MWC 2020) Mobil Dünya Kongresi’nde kendi işlemcisini tanıtacağı söyleniyor. Oppo M1 adında CPU’da henüz bir sızıntı yok. Oppo, diğer akıllı telefon üreticilerine kendi mobil işlemcileriyle meydan okuyor gibi görünüyor. Oppo M1’in kaç çekirdeğine sahip olacağı ve yerleşik 5G desteğinin olup olmadığı açıklanmadı.

Oppo’nun gelecek yıl içinde cihazların bilinmeyen kaldığı işlemci tanıtılacak. Oppo amiral gemisi akıllı telefon modelleri kendi işlemcilerini kullanabilir. Konuyla ilgili sızıntıların önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi bekleniyor. Oppo M1 ‘in detayları mevcut olur olmaz sizi haberdar edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz