Twitter’a Yeni Yanıt Özelliği Geldi

twitter logo

Twitter a yeni özellik

Twitter’da kullanıcılar artık yanıtlarını Tweet’e kaydetme olanağına sahip olacaklar. Bu şekilde, kullanıcılar oluşturdukları diyaloglardaki, alakasız ve uygunsuz içerikte farklı yanıtları saklayabilecekler.

Twitter’ın Türkiye’de yaklaşık 10 milyon aktif kullanıcısı var, yeni bir özellik daha geldi. Bu gelen yenilik sayesinde kullanıcıların, tweet’lerine verdikleri yanıtlar üzerindeki kontrolünü artıracaktır.

Twitter yeni özelliği için şöyle diyor:
“Herkes konuşurken güvenli ve rahat hissetmeli. Bunun olması için, platformdaki sohbetlerin yürüme şeklini değiştirmemiz gerekiyor. Mevcut durumda, Tweet katılımcıları tartışmanın konusunu veya tonunu değiştirebilir ve izleyicilerinizi ve Konuşmak istediğiniz konular: Bu özelliğin, sohbetlerinizi yönetme biçiminize yeni bir soluk getireceğini öğrendik.

İşe yarayacak yol şudur: Herhangi bir kişi cevabını Tweet’lerine saklamayı seçebilir. Herkes, Tweet’lerde görünen gri simgeye dokunarak ve Tweet’lerle etkileşime girerek gizli Tweet’leri görebilir. Böylece başlattığınız sohbetler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz, ancak isterlerse insanlar hala tüm sohbeti görebilir.

Yeni Düğme Özelliği

Yeni özellik, kullanıcıya tüm yanıtları silme hakkı vermez. Kullanıcı sadece cevapları saklama hakkına sahip olabilir. Diğer kullanıcılar, başka bir kullanıcıdan kaydedilmiş bir cevap olup olmadığını görebileceklerdir. Bunu, Tweet’e eklenen yeni bir düğme ile yapabilecekler. Herkes, Tweet’in üzerinde görünen gri simgeye dokunarak ve Tweet’lerle etkileşime girerek gizli Tweet’leri görebilir.

Yeni Özellik Beraberinde Gürültüyü Kaldırıyor

Açıklamada, testler ve bu kararın sonuçları ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Buna göre, kullanıcılar genellikle ilgisiz veya sinir bozucu olduğunu düşündükleri tweetleri gizlerler. Test aşamasında, yeni özelliği seçen kullanıcıların yüzde 85’i blok veya sessize alma özelliğini kullanmamıştır.

Twitter, kullanıcı yanıtlarını gizleme seçeneğini sunar sunmaz, yeni özellik olarak kullanıcıya kişiyi engelleyip engellememesini de soracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz